Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Best of Méltányosság 2012 – Köznevelés Projekt

Évzáró rendezvényeként a Méltányosság december 4-én megtartotta második oktatási konferenciáját a Történelemtanárok Egyletével közösen, Közoktatás és/vagy köznevelés címmel. A konferenciát megelőzően útjára indítottuk a Köznevelés Projektet, amelyben a Méltányosság elemzői járták körül a népszerű, de egyáltalán nem ellentmondásmentes kérdést, valamint külső szakértők vendégkommentárokban szóltak hozzá.

A sorozat beharangozója, egyben magyarázat arra is, miért fontos foglalkozni a kérdéssel. Az összes bejegyzés elérhető a Méltányosság-blogon:

http://polblog.postr.hu/kozneveles-vagy-kozoktatas

Mit gondolunk és mit NEM a jelenlegi közoktatásról. Paár Ádám írásából kiderül!

http://polblog.postr.hu/koz-nevel-es-a-koz-nevel-es

Paár Ádám az ATV Start című műsorában a konferencia kapcsán kifejtette, hogy a kormány oktatáspolitikája irányaiban sok szempontból jó, csak nem mindig illeszkedik a magyar társadalmi viszonyokhoz:

http://atv.hu/videotar/20121207_folyamatos_atalakitasban_a_kozoktatas

 

Vajon lehet-e a közt nevelni? Lehet. Csak nem mindegy hogyan! Hogyan?! Kiderül Csizmadia Ervin írásából!

http://polblog.postr.hu/lehet-e-a-kozt-nevelni

 

A Magyar Nemzet beharangozója a konferenciáról, amely megszólaltatja Paár Ádámot és idézi Csizmadia Ervin blogbejegyzését:

http://mno.hu/belfold/kozneveles-alaposan-folkavarnak-az-allovizet-1122100

 

A konferencián készült képek!

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151305474233738.497753.94208108737&type=1

 

Az esemény sajtóvisszhangja: http://www.meltanyossag.hu/node/2604

 A projekt záróbejegyzése és összegzése:

http://polblog.postr.hu/karacsonyi-bucsu

0 Tovább

Best of Méltányosság 2012- Állampolgári nevelés konferencia

A 2012-es évre való visszatekintésünk harmadik napján rátérünk a Méltányosság idei projektjeire, rendezvényeire!

A Méltányosság Politikaelemző Központ március 13-án konferenciát rendezett az állampolgári nevelés témakörében, amelyre szakértőket, és más cégek politikai elemzőit is meghívta.

http://polblog.postr.hu/lehet-e-jo-allampolgarokat-nevelni

A konferenciát komoly sajtóérdeklődés követte, az eseményről szóló beszámolókat itt lehet elolvasni!

http://www.meltanyossag.hu/node/2186

A konferenciáról készült képek:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150691716778738.425903.94208108737&type=3

 Azoknak, akik szeretnének mélyebben elmerülni a konferencia alapjául szolgáló szakmai anyagban. A Méltányosság oktatáspolitikai munkacsoportjának A tudás hatalom? A felsőoktatás helyzete Mr.o-on című tanulmánya:

http://www.meltanyossag.hu/files/meltany/imce/doc/kp_a_tudas_hatalom_120306.pdf

 

Egyáltalán miért fontos az állampolgári nevelés? Kiderül Csizmadia Ervin cikkéből. Mivel az elemzés teljes terjedelmében csak előfizetéssel érhető el, íme, egy kis ízelítő!

„Nyugat-Európában a (politikai) nevelés történelmileg természetes, integráns adottság; Magyarországon sohasem volt – s ma sem – az. Pedig jó lenne, ha a magyar társadalom nem lenne „neveletlen” (kérem, véletlenül se illemhiánynak értsék e szót), de roppant nehéz lesz „megnevelni” (megint csak ne direkt ideo­logikus ráhatásra gondoljunk), még pontosabban: demokratává nevelni.” 

http://www.es.hu/csizmadia_ervin;demokraciaban_nevelni;2012-03-12.html

0 Tovább

Karácsonyi búcsú

December 4-én a Méltányosság Politikaelemző Központ és a Történelemtanárok Egylete közös szervezésében megrendezett „Közoktatás és/vagy köznevelés” konferenciával zárult a Köznevelés Projekt című tematikus blog-sorozatunk. A konferenciáról szóló összefoglalónkat hamarosan olvashatják az MPK honlapján.

Ebben a sorozatban arra tettünk kísérletet, hogy a mai kormány által kidolgozott köznevelési rendszerről átfogó elemzés-sorozatot nyújtsunk, és emellett igyekeztük megválaszolni a kérdést: lehet-e az állampolgárokat demokráciára nevelni? Hiszen a kormányzati zsargonban használt „köznevelés” kifejezés egyértelmű jelzés arra, hogy a kormány nevelni is akarja a társadalmat. Bár a bejegyzések zöme a magyar köznevelési rendszer elemzéséről szólt, de – ígéretünkhöz híven – a demokráciára nevelésben élenjáró néhány ország – Nagy-Britannia, Dánia és az Egyesült Államok – példáját is bemutattuk, mert úgy gondoltuk, hogy a nemzetközi összehasonlító szemléletmód, a külföldi példák ismerete nélkül, pusztán a magyar helyzet leíró elemzésével nem sokra jutunk, ha a demokráciára nevelés, vagy általában a köznevelés „magyar útját” keressük. Ezekből a nyugati példákból megtanulhattuk, hogy Nyugaton a sikeres oktatási-nevelési reformok a kohézió, az egyéni és csoportos állampolgári felelősség köré rendeződnek.

A Méltányosság Politikaelemző Központ ezúton is köszöni vendégszerzőinknek, Nahalka Istvánnak, Fekete Lajosnak, Horváth Györgynek, Arató Gergelynek, Filippov Gábornak (Magyar Progresszív Intézet), Fodor Csabának (Nézőpont Intézet) és Keil Andrásnak (Republikon Intézet), hogy közreműködtek a blog írásában, tudásukat és véleményüket, álláspontjukat megosztották velünk. Köszönjük az előadását Thaisz Miklósnak, az Oktatásért Felelős Államtitkárság politikai tanácsadójának, a kerekasztalon való részvételt Miklósi Lászlónak, a Történelemtanárok Egylete elnökének és a részt vett elemzőknek: Böcskei Balázsnak (Intézet a Demokratikus Alternatíváért), Fodor Csabának és Keil Andrásnak, valamint Betlen Jánosnak a moderálást.

Most a blog-szerzők elvonulnak karácsonyi és szilveszteri pihenőjükre. Januárban újra indul a blog, újabb közpolitikai témákkal és sorozatokkal. Kérjük kedves Olvasóinkat, hogy tartsanak velünk 2013-ban is!

Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet kíván a Méltányosság Politikaelemző Központ vezetősége és munkatársai!

0 Tovább

Lehet-e jó állampolgárokat nevelni?

Konferencia az állampolgári nevelésről

Tisztelt olvasóink! Sok szeretettel meghívjuk Önöket a Méltányosság Politikaelemző Központ által március 13-án, délután 3 órakor a Kossuth Klubban megrendezésre kerülő konferenciájára, amelynek a témája a köznevelési törvény és az állampolgári szocializáció.

0 Tovább

Méltányosság-blog

blogavatar

A blogon a Méltányosság Politikaelemző Központ elemzőinek bejegyzései olvashatók.

Utolsó kommentek